Комисија је констатовала да је у поступку лиценцирања за такмичење у Српској лиги „Исток“, пристигло 26 (двадесетшест) уредно поднетих пријава са пратећом документацијом.
Лиценцу за учешће у такмичењу Српске лиге „Исток“ за такмичарску сезону 2026/2027. добили су следећи клубови: ГФК Дубочица, ФК Трајал, ФК Раднички (П), ФК Тимок 1919 и ГФК Јагодина, у зависности од оствареног спортског резултата.
Остали уредно пријављени клубови, који нису испунили прописане критеријуме, имају право да у задатом року исправе недостатке и на тај начин стекну право на издавање лиценце за такмичарску сезону 2026/2027.